Guhkkodat0,2 km
Langouran esteettömältä katselulavalta on hyvä näköala Riitsaranlahdelle. Retkelle kannattaa pakata kiikarit mukaan, sillä lahdella on runsas kirjo lintuja huhtikuusta syyskuuhun. Pysäköintipaikalta on matkaa katselulavalle noin sata metriä joten se on helppo käyntikohde kaikille ja kaikenikäisille kävijöille. Langouran lava on yksi Yyterin lietteiden monista katselulavoista.
Oktavuođadieđut
VuoggačuokkisLangouran pysäköintialue
Reitin lähtö- ja paluupiste: Langouran pysäköintialue, Huhtalanraitti 206, Pori. Pysäköintialue on tasainen ja sorapintainen. Merkittyä esteetöntä pysäköintipaikkaa ei ole.
Reitti kuljetaan edestakaisin. Reitin pituus on yhteensä 200 metriä.
Reitille siirrytään portista, opastustaulujen välistä. Portin leveys on 1,6 metriä.
Reitti on tasainen ja vähintään 1,5 metriä leveä, etupäässä kova. Lavan edustalla noin 15 metrin matkalla kulku-uran pinta voi ajoittain olla pehmeä.
Lavalle johtaa mutkitteleva kulkusilta, jolla on pituutta yhteensä 45 metriä. Lavalla on koroke apuvälineiden käyttäjille.
LoahpahančuokkisLangouran pysäköintialue